Ukrainian English Russian

1 вересня 1977 року в сквері біля колишньої школи № 2 зібрали на мітинг 150 перших студентів Сумського філіалу Харківського сільськогосподарського інституті ім. В.В. Докучаєва

 На протязі вересня частина першокурсників працювала на сільськогосподарських роботах в колгоспі ім. Орджонікідзе (с. Велика Чернеччина). Решта приймала участь в реконструкції та ремонті учбового корпусу інституту. 
Вступні іспити складали в м. Харків. Заняття почалися 1 жовтня в корпусі колишньої школи № 2 (до революції Сумської класичної жіночої гімназії). Запам’яталася найперша лекція, яка була прочитана з вищої математики Кобилецькою Ф.А. Про перші дні навчання у пам’яті залишилося постійне відчуття нового – нові навчальні дисципліни, абсолютно нові в порівнянні зі школою форми і методи навчання. 
В процесі занять доводилося поєднувати навчання з роботою по благоустрою навчального корпусу, аудиторій та лабораторій. Іноді хлопцям доводилося прямо під час лекції йти розвантажувати автомобілі з партами, столами, обладнанням. Взагалі, перші роки навчання поєднувалося з різними роботами. Крім традиційних для того часу весняних та осінніх сільськогосподарських робіт, студенти працювали на будівництві гуртожитку, реконструкції другого навчального корпусу, упорядженню території, що зараз є студмістечком. 
В другому навчальному семестрі на економічному факультеті почали вивчати курс “Трактори та сільськогосподарські машини”. На той час двір за навчальним корпусом уже був заповнений сільськогосподарською технікою – трактори, комбайни, сівалки, плуги, культиватори і т.д., тобто навчалися на основі повної реальності. На кінець весни 1978 р. на території нинішнього студентського містечка уже діяв полігон, на якому студенти навчалися управляти тракторами різних марок, після чого отримали права тракториста-машиніста. Найбільш досвідчені з них на інститутських комбайнах влітку приймали участь у збиранні зернових. 
Незважаючи на те, що кількість студентів складала всього 150 чоловік, інститут взимку та навесні 1978 року досить гучно заявив про себе, виступаючи на конкурсах і концертах, в чому, безперечно, головна заслуга належить першому декану факультету громадських професій Ластовецькій О.І. Найбільше запам’яталися перші гастролі в базовому інституті в м. Харкові зимою 1978 р. Як говориться, наробили галасу – ніхто в Харкові не міг повірити, що буквально з нуля з такою незначною кількістю студентів можна було досягти такого високого рівня художньої самодіяльності. 
Після третього курсу студенти роз’їхалися по підприємствах для проходження першої виробничої практики, яка тривала 3 літніх місяці. Значна частина практикантів при цьому працювали на конкретних посадах обліковців чи економістів. 
Влітку 2016 року відбулася зустріч перших випускників, що закінчили інститут в далекому 1982 р. Позаду 40 років, можна сказати половина життя. Абсолютна більшість перших студентів Сумського філіалу ХСГІ ім. В.В. Докучаєва успішно працювали протягом цього періоду і досягли вагомих успіхів у житті. 
Як би не було, але відкриття в Сумах вищого навчального закладу аграрного профілю дозволило вирішити загострену на той час проблему забезпеченості кадрами сільського господарстві області. Крім того, вже перший випуск колишнього філіалу засвідчив високий рівень підготовки спеціалістів, які працювали і працюють в різних галузях народного господарстві, займаючи посади від звичайного бухгалтера до відповідального державного службовця.

Популярные краски для мастики и как их наносить
Посмотреть классные триллеры лучшие всех времен и народов

Термін навчання: підготовка фахівців за напрямом освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра – 4 роки, підготовка фахівців за напрямом освітньо-кваліфікаційного рівня магістра – 1,5 року.

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fsmac9 #eef8239 #241013141550